Claris/FileMaker Camiasından COVID-19 Mücadelesine Yardım

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid19 salgını ile ilgili olarak Claris/FileMaker topluluğundan bir haber var! Dünyanın dört bir yanındaki Claris/FileMaker geliştiricileri bu konuyla ilgili olarak harekete geçti ve ekipler, yaşanan bu pandemi süresince hizmet verecek kişilerin/sektörlerin kullanabileceği uygulamaları kullanıma sundu. Şu an için geliştirilen ve erişime açılan beş özel uygulama-custom apps bulunmaktadır, uygulamalarla ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz:

  1. ReaCovid: Doktorlar için geliştirilen bu uygulama, kullanıcısına hangi hastanede kaç adet kullanılabilir yatak ve solunum cihazı olduğunu bildiriyor.
  2. COVID-19 Tracker: Bilindiği gibi covid19 en çok kronik rahatsızlıkları bulunanları etkiliyor. Bu uygulama ise risk grubunu daha nitelikli belirlemek adına henüz Corona hastası olmamış, geçmişinden gelen kronik sorunları olan hastalara ait bilgiler için geliştirildi.
  3. Orpheus: Yine doktorlara yönelik olan bu uygulama, hastanelerdeki doluluk seviyesini göstermek için geliştirildi.
  4. Help@Hand: Gönüllülük esaslı bir yardım uygulaması olan Help@Hand, sokağa çıkması sakıncalı ya da yasak olan bireylerin ihtiyaçlarını konum olarak kendisine yakın olan kullanıcılarla paylaşmasını, böylece yardım alabilmesini sağlıyor.
  5. NRGship: Başta gıda ve ecza gibi sevkıyat işlemlerini sürdüren firmaların verimliliğini gözetmek ve sertifika sistemiyle kontrolünü sağlamak için geliştirilen bir uygulama.

Yayınlanan bu uygulamaların herhangi birine ihtiyaç duyuyorsanız ya da ihtiyaç duyacak herhangi bir kurumla iletişim halindeyseniz, bilgi ve başvuru formu için Claris’in kendi sayfasını ziyaret edebilirsiniz: https://www.claris.com/blog/2020/claris-response-to-covid-19
(16 soruluk temel bilgileri içeren basit bir formdur)

Uygulamaların yerelleştirilmesiyle ilgili olarak, Türkçe’ye çevrilmesini istediğiniz uygulamayı [email protected]’a yazabilirsiniz.

Sağlıklı günlerde tekrar buluşmak dileğiyle…